Eko Led Lights
Najdete nás na Facebooku

Nové osvětlení Juta a.s.

JUTA, a.s., je výrobcem širokého sortimentu produktů pro stavebnictví a zemědělství, obalových materiálů a materiálů pro technické účely. Více než 80% produkce je vyváženo do celého světa. Roční obrat převyšuje částku 4 mld. Kč. Přesto, anebo právě proto, je třeba zvažovat efektivitu každého rozhodnutí a detailu.

JUTA, a.s.,  je jenom na území ČR vlastníkem třinácti závodů. Na konci roku 2011 stála před závěrem rozsáhlé rekonstrukce jednoho ze svých závodů, a to ve Dvoře Králové. Součástí finálních prací byla i instalace venkovního osvětlení. V rámci toho pak byla naplánována  instalace svítidel se sodíkovými výbojkami. V podstatě za minutu dvanáct se rozhodla pro změnu. Stalo se tak velmi pružně a operativně poté, co její vedoucí pracovníci měli možnost seznámit se s novou technologií Aerolite LSL.

V původním osazení se podle druhu využití počítalo s osmi světelnými zdroji o příkonu 100W a se šesti světelnými zdroji o příkonu 70W, nutno připočítat o cca 10-15% vyšší příkon pro napájecí zdroj u každého z nich. Navržená svítidla byla nahrazena svítidly o polovičním příkonu, ovšem včetně zdroje.

„Každá investice má význam pouze tehdy, když vede k minimalizaci nákladů v dlouhodobém horizontu při dodržení veškerých požadavků a maximalizaci komfortu. V současné době námi používané zdroje mají život v rozmezí 10 - 20 000hodin. U LED čipů ve svítidlech Aerolite LSL  je jejich délka provozu garantována minimálně na 60 000 hodin. Přičemž konkurenceschopnost každého závodu ,do budoucna to bude platit dvojnásob,  tkví i v detailu,“ uvádí vedoucí technik Zdeněk Novotný. 

„Připočteme-li k tomu kvalitu barevného podání, rozložení světelného toku,   které mají významný vliv pro provoz a bezpečnost pracovního prostředí, tak jako pracovník odpovědný za provoz, vedle úspor na energiích, ocením, když se budeme moci věnovat bezproblémovému provozu výrobních linek, namísto častých výměn,“ uzavřel své rozhodnutí Zdeněk Novotný. 


Uvedené fotografie:
Srovnání dvou typů osvětlení, v různých částech závodu JUTA, a.s., Dvůr Králové
JUTA Dvůr Králové
JUTA Dvůr Králové
JUTA Dvůr Králové